Víte opravdu, co vás motivuje v práci?

Myslíte si, že se ve svých letech znáte. Je jedno, kolik vám je. Prostě si řeknete – už se přeci znám, kdo by mě znal líp než já, mám už s ledasčím zkušenosti. Rozhodujete se, že chcete dobrou, nebo lepší práci, máte před sebou úkol sestavit životopis, a třeba motivační dopis. Sedíte a přemýšlíte, na jakou pozici byste se chtěli přihlásit, protože chcete růst a něco dokázat. Hledáte v inzerátech. Mezi známými. Občas se vás někdo zeptá – a co bys chtěl vlastně dělat? Nebo – co umíš, kam se hodíš? A najednou  si tak trochu nejste jistí…

Jsou lidé, kteří celý pracovní život zůstávají věrni původní profesi, našli v sobě talent, který se jim podařilo naplňovat. Jsou také lidé, kteří ten talent neobjevili, a dělají to, co jim někdo nabídl nebo jim bylo řečeno – tohle bys mohl dělat! A tak šli a nepřemýšleli. O sobě. Přemýšleli o té práci a pozici, ale ne o sobě. Až když se něco přihodilo a bylo potřeba udělat změnu, hledali, co dál. Kam byste se přiřadili? Co nebo kdo vás motivuje k práci, kterou děláte? A hodíte se na ni skutečně, nebo byste jinde zazářili víc?

Já osobně jsem téměř celý pracovní život působila v oblasti obchodu. Na různých pozicích, v různých odvětvích. Je to už dlouho, a řekla bych si v duchu úvodní věty, že se za ta léta znám. Tak proč jsem se před několika lety vrhla do jiných vod? Co mně dovedlo k tomu, že jsem chtěla být někdo jiný, předávat lidem kolem sebe něco, co jsem neměla „osahané“, a jen jsem tušila, že by se to mohlo ostatním líbit?

ZTRATILA JSEM TEHDY PRACOVNÍ MOTIVACI.

Dnes vím proč, a trvalo mi několik let, než jsem opět pracovně potkala sama sebe. Abych si potvrdila, že můj návrat k tomu, co si myslím, že mám dělat, je správný, prošla jsem tak zvanou psychometrií – online testováním pracovních kompetencí a motivací. Proč online? Proč ne u osobního pohovoru?

PROTOŽE POČÍTAČ NEOŠÁLÍTE.

Nechová k vám sympatie nebo negativní pocity, nezarážejí ho vaše odpovědi, neptá se na víc, než má předurčeno. Vyhodnotí vaše odpovědi tak, jak jste mu řekli, že se vidíte vy sami. Psychometrickou diagnostiku na počátku do podoby dotazníků samozřejmě vložili lidé, psychologové sestavili profily, které potom ona umělá inteligence vyhodnotí.  V dotazníku není špatná nebo správná odpověď. Je to vaše. Je tam ještě jeden důležitý aspekt.

A TÍM JE SHODA ODPOVĚDÍ.  

Nemá smysl se stylizovat do někoho jiného, ve výsledku se to pozná.  A proč to dělat, když chci zjistit, kde se skutečně uplatním, kde použiji svůj talent? Možná je to zpráva o tom, že si nejste jistí sami sebou. Možná se ve vás doslova skrývá někdo, komu jste zatím nedali z nějakého důvodu šanci. A potřebujete jen podpořit. K tomu je také dobré znát, co vás motivuje pro vaši práci, a umět to říct i tam, kde budete pracovat. Dotazník motivačních faktorů vám to prozradí.

UDĚLEJTE SI NA SEBE ČAS, POTVRĎTE SI, CO O SOBĚ TUŠÍTE, NEBO SE NECHTE PŘEKVAPIT!

Je to náš tip na červen. Umíme vám dotazníky nejen poskytnout, ale i profesionálně vyhodnotit a interpretovat. Stačí se ozvat.

 

 

Dagmar Sedláčková
Autorka je garantem vzdělávání ve společnosti Kompetenz People, jako lektorka a koučka působí již od roku 2004, dvacet let pracuje se systémem Enneagram, je také autorkou certifikovaného kurzu Redukce stresu. Práce s emocemi a dozráváním osobnosti je i jejím osobním směrem.

Test k příznakům stresu

Stáhněte si test, který vám přinese pohled na vaši odolnost ke stresu ve vaší fyzické, emocionální a psychické oblasti.

Komentáře
  • Buďte v rozvoji stále v pohybu!

    Informace v oblasti našeho osobnostního rozvoje je něco, co nám zůstává po celý život. Nechte si je posílat na váš mail...

  • Kategorie